Discord Promotions üzerinden ücretsiz Nitro kazanmak ve dolandırıcılık olayları

Borakan

Kullanıcı
Katılım
19 Ağu 2022
Mesajlar
65
Tepkime puanı
2
Puanları
8
Konum
İzmir, Türkiye
What_s_New_Header.png

Discord, 28 Eylül'e kadar yeni Nitro müşterilerine 1 ay hediye ediyor!
Fakat dolandırıcılar bunu da kullanıyor. Detaylar konuda.

Türklerin aklı en çok bu tarz şeylere çalışıyor diye tahmin ediyorum. Nerede bedava bir fırsat veya açık var ise onu kökü çıkana kadar kullanıyorlar. Zamanında Epic Games Nitrosu, Medal Nitrosu ve Epic Games GTA 5'i ile deneyimledik. Bu sefer ise Discord'un kendi kampanyası kullanılarak insanlar kandırılıyor. Yöntem şu; yeni hesaplar veya hiç Nitro satın almamış kullanıcılar için Discord, 28 Eylül'e kadar 1 alana 1 bedava tarzı bir kampanya yaptı. Bunu fırsatçılar kullanmasın diye ise Gift uzantısı yerine Promotion uzantısı ile geliyor, yani önceden Nitro alanlar zaten kullanamıyorlar.

Bu olayın dışında olan bir dolandırıcılık ise yerel fiyatlandırma üzerine. Yurt dışında 10 dolar olan Nitro, Türkiye'de yerel fiyatlandırma ve güncel kur ile 1.49USD'ye denk geldiğinden bizim akıllı Türk kullanıcılar, Türkiye piyasasından 27 liraya alıp yurt dışına 5 dolara satma hevesiyle piyasaya giriyor. Discord ise bu olaylar olduğu için Gift alımlarını her ülkede 10 dolara sabitledi. Yani siz 27 liraya aldığınız Nitro ile gift linki oluşturamaz, başkasına aktaramaz veya başkasına satın alamazsınız. Sadece kendiniz yararlanabilirsiniz. Tabii bunu bilmeyenler yabancıyı dolandırıyor, hediye etme kısmına gelindiğinde de durumu fark edip ortalıktan kayboluyorlar.

Unutmayın, Nitro, hesap, sunucu veya Discord'un herhangi bir özelliğini satmaya kalkarsanız hesabınızın kapanması tek mesajınıza bakıyor. Aynı şekilde 3. parti uygulamalar (BetterDiscord vesaire) yasaklı olduğundan bir ekran görüntünüzde kullandığınız ortaya çıktığı gibi hesabınız da aynı hızda kapanır. Lütfen Discord Kullanım Koşullarını (Terms of Services[TOS]) okuyun ve kurallara uyun.


Konu buraya kadardı. Özet olarak ise kampanya 28 Eylül'e kadar yeni müşterilere geçerlidir. İyi forumlar.
gtao-artwork-lowriders-png.png
Borakan Tunaboyu
Tasarımcı ve blog yazarı

 

Yorum yapmak için bir hesap oluşturun veya giriş yapın

Yeni bir konu oluşturabilmek veya konulara cevap verebilmek için sitemize üye olmanız gerekmektedir

Hesap oluştur

Forum sitemizde bir hesap oluşturun. Bu işlem çok kolay!

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Giriş yapın.

Konuyu toplam 1 üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Üst