Tasarıma nereden başlamalıyım ?

Aventia

Kullanıcı
Tasarıma başlamayı düşünüyorum, nereden başlayabilirim bunun eğitimi falan var mı, kendim kurcalayarak mı öğrenmeliyim ?

Zolqid

Kullanıcı
Bence öncelikle tasarımı yapacağın editöre, programa hakim olman gerekiyor diye düşünüyorum. Bu editöre hakim olmak için youtube'da yabancı/yerli bir sürü video var, göz atabilirsin. Ondan sonrası hayal gücüne bağlı. Kendin kurcayalarak değişik iconlar, şekiller yapmayla başla; pratik yap ve daha sonra hayal gücünle harikalar yaratmaya çalış. Esinlenmek ve ilham almak da belki işini görür ;)

! Kendi fikrimi belirttim, tasarım işlerinden çok anlamam.

Son düzenleme:

dawu

Yönetici
Yönetici
Tutorial videoları izleyerek başlayabilirsin. Ama kendi kendine çalışmalar yaparak da öğrenebilirsin.

Mertcan_Ayva

Kullanıcı
Tutorial videoları izleyerek ve şablonlarla oynayarak başlamak başlangıç için iyi olacağını düşünüyorum

Aventia

Kullanıcı
Bence öncelikle tasarımı yapacağın editöre, programa hakim olman gerekiyor diye düşünüyorum. Bu editöre hakim olmak için youtube'da yabancı/yerli bir sürü video var, göz atabilirsin. Ondan sonrası hayal gücüne bağlı. Kendin kurcayalarak değişik iconlar, şekiller yapmayla başla; pratik yap ve daha sonra hayal gücünle harikalar yaratmaya çalış. Esinlenmek ve ilham almak da belki işini görür ;)

! Kendi fikrimi belirttim, tasarım işlerinden çok anlamam.
Tutorial videoları izleyerek başlayabilirsin. Ama kendi kendine çalışmalar yaparak da öğrenebilirsin.
Tutorial videoları izleyerek ve şablonlarla oynayarak başlamak başlangıç için iyi olacağını düşünüyorum
Teşekkürler önerileriniz için, deneyeceğim.

Contento

Kullanıcı
Web sitesi
ensakurt.com
Hangi alanda tasarım yapacağına önce karar vermelisin, mesela photoshop'da özgün tasarımlar yapmak istiyorsun diyelim. Öncelikle programı tamamen öğrenmek için eğitim videolarını kolaylıkla youtube'da bulabilirsin, programı tamamen öğrendikten sonra kendi özgün yaratıcılığın, fikirlerin ve düşüncelerin ile ortaya bir şeyler çıkartabilirsin. Tabi ki diğer tasarımcıların yaptığı tasarımlara bakarak ilham da alabilirsin, template düzenleyerek kendini de geliştirebilirsin.

Aventia

Kullanıcı
Hangi alanda tasarım yapacağına önce karar vermelisin, mesela photoshop'da özgün tasarımlar yapmak istiyorsun diyelim. Öncelikle programı tamamen öğrenmek için eğitim videolarını kolaylıkla youtube'da bulabilirsin, programı tamamen öğrendikten sonra kendi özgün yaratıcılığın, fikirlerin ve düşüncelerin ile ortaya bir şeyler çıkartabilirsin. Tabi ki diğer tasarımcıların yaptığı tasarımlara bakarak ilham da alabilirsin, template düzenleyerek kendini de geliştirebilirsin.
Önerin için teşekkürler.

Efeee

Kullanıcı
Tutorial videoları izleyerek ve şablonlarla uğraşarak ,kendin tasalarımlar yaparak başlayabilirsin

Laomedon

Kullanıcı
Tasarımlar hakkında eğitici videolar izleyerek başlayabilirsin.

Yorum yapmak için bir hesap oluşturun veya giriş yapın

Yeni bir konu oluşturabilmek veya konulara cevap verebilmek için sitemize üye olmanız gerekmektedir

Hesap oluştur

Forum sitemizde bir hesap oluşturun. Bu işlem çok kolay!

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Giriş yapın.

Konuyu toplam 1 üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)